درباره ما

درباره ما بیشتر بدانید

نقطه ی شروع

از ابتدای آغاز به کار مجموعه هدف، تولید محصولات ژورنالی و خاص به شکل سفارشی بود که استاد یوسف حاجی قاسمعلی با تکیه بر توان و دانش خود و کسب مهارت لازم طی سالها فعالیت در این حرفه، توانسته بودند کوهی از تجربه را کسب کنند. همین تجربه پشتوانه ی خوبی برای رسیدن به مراحل بالاتر بود.

این روند تولیدی طی سالهای متوالی و با تولید انواع مختلف مصنوعات چوبی ادامه یافت. لازم به ذکر است یکی از بارز ترین ویژگی های نام ایشان کیفیت بالای محصولات در کنار قیمت گذاری منصفانه بود.
در ادامه مسیر و پس از گذشت سالها لازم بود تا روحی دوباره با نیروی جوانی در مجوعه حاج یوسف دمیده شود.

به کارگیری علم در صنعت

با فرارسیدن سال ۱۳۴۸ کارخانه رنگ و بوی دیگری گرفت. فرزند حاج یوسف، مهندس اسماعیل حاجی قاسمعلی با طی مراحل تحصیلات عالی، مدیریت مجموعه را در دست گرفته بودند.
ایشان نیز با پشتوانه اعتبار و تجربه پدر و همچنین کسب تحصیلات دانشگاهی با نیروی جوانی خود قدم در راهی نو گذاشتند.
با روی کار آمدن مدیریت جدید اسم جدیدی نیز برای مجموعه انتخاب شد. اقدام نام جدید کارخانه بود.
در ابتدای فعالیت کارخانه اقدام تجهیز و دکور بندی مراکز بزرگ همچون ادارات و بیمارستان ها عمده ی سفارشات و تولیدات مجموعه را شامل می شد. اما در ادامه با رویکردی حرفه ای تر و تولیدی انبوه، شروع به طراحی و ساخت کابینت های جوبی چرخ خیاطی کرد.

کابینت های چوبی متعلق به چرخ خیاطی دستی سینگر بود که همگی در همین مجموعه طراحی و تولید می شدند.
این آخرین فعالیت مهندس اسماعیل حاجی قاسمعلی و خانواده ایشان در کارخانه خیابان ایران بود.

سال ۱۳۶۴ و شروعی متفاوت

در این سال استاد بهزاد بلوریه با خرید کارخانه شروعی متفاوت را رقم زدند. ایشان که از ابتدایی ترین مراحل نجاری در سن ۹ سالگی شروع به کسب تجربه کرده بودند در سن ۲۸ سالگی حضوری پر قدرت را رقم زدند.
تأسیس دو کارخانه در تهران و جاجرود نشان از دید حرفه ای و نگاه متفاوت این مجموعه داشت.
نام جدید کارخانجات، صنایع چوبی راش بود. ایشان در کنار دو برادر خود ناصر و مرحوم ایرج بلوریه شروع به ساخت محصولات خاص و منحصر به فرد تحت عنوان مبلمان فرنگی کردند.
البته این تولیدات صرفاً به مبلمان محدود نمی شد و سرویس خواب، بوفه، ویترین و … نیز در دستور کار بود.
این روند ادامه یافت و روز به روز بر پیشرفت مجموعه و گسترش تولیدات افزوده می شد تا در سال ۱۳۷۰ صنایع چوبی راش در جمع صادر کنندگان مبلمان قرار گرفت.
این خود یک شروع دوباره و قدمی جدید در راه جهانی شدن بود که محصولات با کیفیت ایرانی در کشور های اوکراین، روسیه، رومانی و دیگر کشور های بلوک شرق حضور یابد.

حضور پر رنگ در بازار داخلی

صنایع چوبی راش با تکیه بر توان تولیدی خود و در راستای دست یابی به بازاری بزرگ تر از روند تولید و فروش محصولات خود به شکل خام تغییر مسیر داد و نمایشگاهی دائمی در دل کارخانه ها تأسیس کرد. این روند هوشمندانه به جهت ارتباط گیری مخاطب با روند تولید محصول بسیار جذاب و گیرا بود.
از سوی دیگر کیفیت متریال ها و همچنین روند آماده سازی هر محصول کاملا مشخص بود و مشتریان می توانستند از نزدیک سفارشات خود را مشاهده کنند.

نگاهی نو در سده ی نو

صنایع چوبی راش پس از ۳۶ سال در جهت رویکردی متفاوت و به روز رسانی خدمات خود تغییر نام داد.
در سال ۱۴۰۰ این مجموعه ریبرندینگ شد و نام نیک و اصیل هیوا را برگزید.
هدف از این اتفاق نو، ورود حرفه ای به بازار بزرگتری به وسعت ایران و در ادامه نگاهی به فراتر از مرزها بود.
از این رو هیواهوم علاوه بر گسترش چشم گیر محصولات و ایجاد سبک ها و دسته بندی های مختلف، پا در دنیای مارکتینگ و ارتباطات مجازی گذاشت.
این شیوه توانسته نگاه طیف گسترده ای از مخاطبین از سرتاسر ایران را به محصولات این مجموعه جذب کند.
در پایان باید به این موضوع پرداخت که رسالت این مجموعه از نخستین روز تولید محصولاتی منحصر به فرد بوده که با بالاترین کیفیت ممکن تولید شوند و قابلیت رقابت با برند های مطرح جهانی در سطوح مختلف را داشته باشند.